Krótko o autorach

Manindra Agrawal

Urodzony 20 maja 1966 roku w Allahabad, w Indianie. Profesor nauk informatycznych, z zawodu informatyk (computer science). Główny inżynier oraz głowa Departamentu Informatyków i Inżynierów Instytutu Technologii, Kanpur w Indianie. Jego doradcą w instytucie jest doktor Somenath Biswas. Współautor jedynego jak dotychczas deterministycznego testu pierwszości liczb. Razem z dwoma innymi naukowcami stworzyli test AKS w 2002 roku.

Neeraj Kayal

Urodzony w Guwahati, w Indianie. Już w młodym wieku pokazał swój niezwykły talent i wspaniale rozwinięty umysł. W 1996 roku został nagrodzony w National Talent Search Scholarship jako talent wśród juniorów. W 1997 roku uczestniczył również w prestiżowej olimpiadzie - Indian National Mathematics Olimpiad. Absolwent Computer Science Department of the Indian Institute of Technology, Kanpur od 2002 roku. W tym także roku przy wsółpracy z M. Agrawalem i N. Saxeną stworzył pierwszy deterministyczny test pierwszości AKS. Jego opiekunem w działaniach naukowych jest M. Agrawal. Jako absolwent brał udział w wizytacjach na Uniwersytecie Princeton (2003/2004) i w National University of Singapore (2004/2005). Nadal pracuje nad wieloma udogodnieniami AKS, jak i innymi nowymi projektami. Godnymi uwagi są nagrody, które N. Kayal dostał w ostatnich latach, szczególnie najmłodsza - Gödel Prize w 2006 roku.

Nitin Saxena

Teoretyk z Instytutu Technologii w Indianie. Razem z Agwalem i Kayalem stworzył AKS Primality Test, czyli deterministyczny i wielomianowy test pierwszości liczb. Za to niezwykłe osiągnięcie w dziedzinie liczb naturalnych otrzymał, razem ze współautorami testu, nagrodę Gödel Prize w 2006 roku. 1 października 2006 roku przyjęty do CWI.

Hendrik W. Lenstra

Urodzony 16 lipca 1949 roku w Zaandam. Studiował w Wiskunde, a 18 maja 1977 roku uzyskał dyplom doktora na Uniwersytecie w Amsterdamie. Profesor w Euclidische getallenlichamen. Jeden z ważniejszych naukowców udoskonających test pierwszości AKS. Wprowadził do jego algorytmu modyfikacje pozwalające przyśpieszyć i usprawnić jego działanie. Współpracuje z uniwersytetami w Kalifornii i Berkeley.